• 0232 504 00 00
 • Atatürk Cad. No: 384/5 Alsancak, İzmir
 • Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 18:00

BEN TEDAVİSİ

Benler tıbbi adıyla nevuslar melanin denilen pigmentin bazı hücrelerde aşırı toplanması ile oluşan tümörlerdir. Vücudun her yerinde görülebilir. Şekilleri ve renkleri çok çeşitli olabilir. Sıklıkla kahverengi oval ya da yuvarlak iyi huylu tümörlerdir. Deriye renk veren melanini melanosit denen hücreler oluşturur. Benlerde bu melanositlerden kaynaklanır. Benlerin oluşumunda kişinin genetik yapısınında önemi fazladır. Genelde araştırılırsa babada veya annede de aynı benler görülebilir.

Benlerin bir kısmı doğuştandır ve yaş ilerledikçe büyür. Fakat bir kısmı da sonradan gelişir. Genetik yatkınlık varsa ömür boyu yeni benlerin oluşma olasılığı vardır.

Benler vücudun çeşitli yerlerinde ve çeşitli şekil ve renkte bulunabilirler. Deri renginden pembe, kahverengi, bazen de koyu siyah renkte olabilirler. Bazıları deri düzeyinde, bazıları deriden kabarık, bazılarının üzerinde kıllar olabilir.

Benler zaman içinde büyürler. Ergenlik dönemi, gebelik, fazla miktarda güneşte kalma sonucu büyümeler artar, hatta yeni benler oluşabilir. Sonradan ortaya çıkan benlerde kıllanma daha fazla görülmektedir.

Ben Alma İşlemi İle İlgili Sık Sorulanlar

Ben Aldırmak Riskli midir?
Ben aldırmanın herhangi bir riski yoktur.

Ben Alındıktan Sonra Tekrar Çıkar mı?
Ben alınan yerde yeniden ben oluşması çok nadirdir.

Ben Tedavisi Fiyatı Nasıl Belirlenir?
Benin büyüklüğüne, koyuluk derecesine göre ve sayısına göre fiyat değişir.

Ben aldıktan sonra iz kalır mı?
Alınan benin tipine bağlıdır. Nadiren alınan yerde bir çöküklük kalabilir.

Kanserli Ben Nasıl Teşhis Edilir?

Benlerin kanserlileri bilinen en hızlı büyüyen en kısa zamanda metastaz yapan kanserlerdir. Fakat sıradan benlerde kanser görülme olasılığı çok azdır. Fakat melanomlarda renkte bir asimetri vardır. Benin rengi alacalıdır ve bir yarısı diğerine benzemez. Sınırları düzensizdir. Normal benlerde sınırlar çok düzenlidir. Melanomların büyümesi hızlıdır. Çapları genelde 5mm den büyüktür. Bazı benler bu iki grubun arasında yer alır. Bu tür benlere sahip kişilerin mutlaka uzman kontrolünde olması gerekir. Doğuştan olan benlerde melanom gelişme olasılığı daha fazladır. Kuşkulanılan vakalarda mutlaka punç biopsi alınmalıdır. Erken tanı melanomda temel koşuldur.

Cildde çeşitli oluşumlar benlerle sonuçlanabilir. Bunların başında çiller gelir. Yüzde, sırt ve omuz gibi güneşe çok maruz kalınan yerlerde fazladır. Orta yaşlı hastalarda görülen seboreik keratoz veya ileri yaşlarda görülen yaşlılık lekeleri de benlerle karışabilir.

Bazı benler hastalar tarafından beğenilir. Bunlarda sorun yoktur. Bazı benler ise hastaların estetik olarak sinirlerine dokunur. Bu benlerin ise alınması gerekir. Mevcut benin şeklinde, renginde veya boyutunda bir değişiklik olursa, ben kanamaya, kaşınmaya başlamışsa bu benlerden mutlaka biyopsi alınmalıdır. Bunların melenom olma riski fazladır. Eğer patoloji raporu kuşkulu veya melenom olarak gelirse bunlar cerrahi olarak çıkarılır. Bunun için önce lokal anestezi yapılır. Sonra kuşkulu ben eliptik bir kesi ile çevrede normal cilt olacak şekilde çıkarılır. Patoloji raporu melenom gelirse daha ileri tedavilerine geçilir.

Halk arasında yaygın bir söylenti benlere dokunmayın şeklindedir. Bu çok yanlıştır. Ameliyatla alınan ben kanserleşmez. Hatta tam tersi erken tanı şansı yaratır.

Uyguladığımız Ben Tedavi Yöntemi?

Bazı benlerde hastalar tarafından estetik olarak istenmez. Bu tür benlerde cerrahi girişim çok kötü izler bırakır. Bu nedenle bunların cerrahi olarak alınması önerilmez. Bu benlerde muayenehanemizde radyofrekansla buharlaştırma yöntemi uygulanmaktadır. İşlem lokal anestezi altında yapılır. Radyofrekans radyo dalgaları ile beni buharlaştırır. İşlemden sonra o bölgede bir kabuklanma olur. Kabuk yaklaşık 2 haftada düşer sonra yerinde bir kırmızılık olur. Kırmızılığın düzelmesi 2-3 ayı bulur. İz kalma olasılığı benin derinliğine göre hemen hemen yoktur.

 

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Yorumlar

 1. Ömer Fatih Bilginoğlu
  Cevapla

  Randevu almak istiyorum yeriniz nerede adresiniz ben yenigoçada oturuyorım

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Merhaba yerimiz, Atatürk Cad. No: 384/10 Alsancak, İzmir’de Randevu numaramız: 0537 215 94 38

 2. Hülya okur
  Cevapla

  Merhabalar bölgesel uyusturma yapiyormusunuz? Derin benleride aliyormusunuz. Ben yüzümdeki benler icin bu yönzemi uygulattim fakat sonradan tekrar cikti bazi benler hic gitmedi.

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Benlerde bölgesel anestezi altında rafyofrekans( buharlaştırma) yöntemi uyguluyoruz. İşlem sonrası benler tamamen alınır

 3. Oğuzhan ışık
  Cevapla

  Yuzumde yaklaşık 25 tane derı altı benler var 1seansta alınabılırmi iz kalırmı sonra güneş lekesi şeklinde benlerim

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Merhaba, görmeden bir şey demek zor. WhatsApp’tan fotoğraf atabilir veya ücretsiz muayeneye gelebilirsiniz. Daha net bir bilgi verebiliriz.

 4. Serap kösemen
  Cevapla

  Burnumda bir ben var 20 yaşlarında farkettim çok küçüktü zamanla büyüdü et beni halini aldı lazer tedavisi ile aldırabilirmiyim yaklaşık kaç tele ye alıyorsunuz

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Geçmiş olsun, beninizin fotoğrafını whatsapp tan bize atarsanız veya muayeneye gelirseniz daha net bir bilgi alabilirsiniz.

 5. Cevapla

  Merhabalar,yüzümde yaklaşık 20 ile 30 arasında ben var büyüklükleri değişiyor ama hiçbiri et beni şeklinde değil tedavi sonunda iyleşim süresi ne kadar ve iz kalmama garantisi veriyor musunuz?

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Radyofrekans buharlaştırma yöntemini kullanıyoruz. Tedavi sonrası alınan yerde bir kabuklanma olur. Kabuk ortalama 2 hafta içinde düşer. Sonra orada bir kırmızılık oluşur. Bunun cilt rengini alması 2 ayı bulur. İz kalma ihtimalini için görmedenbir şey söylemek zor. Benin yapısına göre değişir.

 6. Cevapla

  Kolay gelsin, çenemde ve dudagimin hemen üstünde et beni var. Sakal çıkıyor üstünde. Benleri aldıktan sonra tekrar sakal cikar mı bunu merak ediyorum.
  Goz kapagimin dibinde burnumun eteğinde ve yanagimda deri alti benleri var bunlar alinibilir mi ?

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   çeneniz ve dudağınızdaki benleri radyofrekansla alabiliriz. Bu işlemden sonra sakal çıkar.Göz kapağındaki ve diğer yerlerdeki benleride ayni yöntemle alabiliriz.Selamlar

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Merhaba, Whatsapp numaralarımıza fotoğraf gönderin inceleyelim. Görmeden bir şey demek zor. Yüksek ihtimalle alınır.

 7. Cevapla

  yüzümde iki tane bi kahverengi birde kırmızı ben var hangi yöntemle aldırmak uygundur birde fiyat nasıl ona göre gelmek istiyorum cevaplarsanız sevinirim

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Merhaba, en uygun yöntem radyo-frekans yöntemidir. Whatsapp üzerinden fotoğraf atarsanız fiyat bilgisini alabilirsiniz.

 8. Cevapla

  iyi günler yüzümde iki tane küçük bi kahverengi birde kırmızı ben var hangi yöntemle aldırmak uygun olur birde fiyat nasıl ona göre gelmek istiyorum

 9. Cevapla

  Merhabalar “et beni” de alınıyor mu bu yöntemle? Whatsapp ile fotoğraf yollayabilirim.

 10. Cevapla

  Altan Bey’e 2 yıl önce burnumun tam dibindeki büyük et benimi aldırmıştım. İlk başta çukur oluyor gibi oldu sonra kabuk tuttu.Ama yazdığı kremi kullandım. Şu an nerdeyse hiç iz yok diyebilirim. Allah razı olsun. Ben çok memnun kaldım.

 11. Cevapla

  Merhaba bnde bnlerımden rahatsızım burnumun kenarında Bı et bni var cok buyuk degil yanaklarında da gunes lekesi gibi yuzeysel 2 tane koyu renkte Bn var nasıl alınır bide fiyat alabilir iyim bide izi kalir mi

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   MErhaba, radyo-frekans yöntemiyle iz kalmadan ameliyatsız bir şekilde kurtulabilirsiniz. Whatsapp numaramızdan bize fotoğraf atarsanız fiyat konusunda bilgi verebiliriz veya muayene gelmeniz gerekmekte net bir bilgi vermemiz için. Muayenelerimiz tamamen ücretsizdir.

 12. Cevapla

  Mrh.benimde yüzümde ben var bi kac tane bende aldirmak istiyorum.erzurumda yasiyorum muayene nasil olucak yardimci olursaniz sevinirim.

 13. Kader Kaya
  Cevapla

  Merhabalar. Ben iki hafta önce pleksirla benlerimi aldırdım kabuk iki üç gün içinde düştü hafif kırmızılık kaldi tam geçiyor gibiydi fakat koruma yapmama rağmen kahverengine dönüştü ve benlerimin olduğundan daha büyük lekeler oluşmaya başladı piskolojim çok bozuldu ne yapacağımı bilmiyorum zamanla geçer mi yoksa böyle mi kalıcak diye endişeliyim sizce normal mi zamanla lekeler cilt rengini bulur mu

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Genelde kabuk düştükten sonra normal cilt rengini alma süresi 2-3 ayı buluyor. Bu arada contraktubeks gibi bir merhemde kullanabilirsiniz.

 14. Cevapla

  ben 1 sene önce benimi aldırmıştım fakat tekrar çıktı bir doktora başvurdum radyo frekans yoluyla alabiliriz dedi sizce doğru mudur?

 15. Cevapla

  Merhabalar benim burnumun yanında siyah küçük bir ben var biraz çıkıntılı aldırmak istiyorum çok rahatsız oluyorum hangi yöntemle oluyor ve acı çekiyormuyuz?

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Radyofrekans ile alıyoruz. Acı hissetmezssiniz, işlemi local anestezi ile yapıyoruz.

 16. Cevapla

  Hocam merhabalar 25 gün öne çok küçük bi benime rütuş yaptırdım ama yeri şu anda mercimek büyüklüğünde kabuk düştükten sonra doktorum bepanten plus sür dedi bi kaç gün arkasından 15 gün boyuncada medacasol sür ama sürmesende olur dedi ama şu an halen kızarık orası çok pişman oldum yaptırdığıma iki ay sonra kontrole gel dedi bende başka bi doktora gittim dermatix kullan dedi kararsız kaldım kabarık yaralar yazıyo kullansam bi faydası olurmu birde lazerle aldırmak dahamı iyi

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Ben alındıktan sonra keloid oluşmuş olabilir. Görmek lazım. Keloid varsa kortizon içeren bir merhem kullanmalısınız.

 17. Cevapla

  Yuzumde dogustan ben var.aldirmak istiyorum.watsaptan fotografini gondersem bana bilgi verebilirmisiniz.tesekurler

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Tabiki WhatsApp numaralarımızdan bize fotoğraf atarsanız detaylı bilgi verelim.

 18. Cevapla

  Hocam vücudum bir cok yerinde kabarık et beni var ve daha önce 11 tane de devlet hastanesinde aldırmıştım şuanda alınmasını istediğim tahminen 8 10 tane dah et beni var irsi galiba gerçekten çok rahatsız edici bi olay ,bana bir fiyatlandırma yapabilirmisiniz

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Görmeden bir şey diyemeyiz, whatsapp tan bize fotoğraf atın veya muayeneye gelin inceleyelim.
   Muayeneler ücretsizdir.

   • Cevapla

    Merhaba göz altlarımda minik minik yağ bezeleri var. Birçok dermotologa gittim alınamayacağını söyledi. Sizin görüşünüzü merak ediyorum.
    Doğumdan sonra boynumda da minik minik et benler çıktı, onlar da alınabilir mi?Emziren bir anneyim. Operasyon emzirmeyi etkileri mi?

    • Op. Dr. Altan Karan
     Cevapla

     Göz altlarını görmek lazım. Boynunuzdaki et benlerini radyofrekansla alabilirız. Operasyon süt vermenizi engellemez.

 19. Cevapla

  Merhaba ben aldırmanin yaş sınırı varmı? Varsa eğer en az kaç yaş üstü ben alınır?
  Benim dudağımin üstünde var ve al?

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Benler ne kadar küçükken ve ne kadar erken alınırsa o kadar iyidir. Yaş sınırı yoktur.

 20. Cevapla

  Merhabalar, yüzümde küçük küçük küçük deri ile bir siyah benler var güneş gördükçe çoğalıp rahatsız ediyorlar.. bu benlerimden kurtulmak istiyorum iz kalır mı diye korkuyorum.. Yazın ben aldırmak riskli olur mu? Ben aldırmak pahalı bir işlem mi ? Bilgi verebilir misiniz Teşekkürler

  • altankaran
   Cevapla

   Benleri radyofrekansla alıyoruz. Fiat benlerin büyüklüğüne ve sayısına göre değişiyor. Yazın ben alınabilir. İz kalmasıda bene göre değişir. Bunların hepsi muayene sırasında hastaya iletilir ve sonra tedaviye başlanır.

 21. Cevapla

  Merhaba benim yüzümde bir çok ben var bazıları deriden biraz çıkıntılı bazıları deriyle bir ve rengi koyu kahverengi ve gittikçe çoğalıyor hangi yöntemle alınmalı ve fiyat durumu nasıldır bilgi alabilir miyim

  • altankaran
   Cevapla

   radyofrekans yöntemi ile alıyoruz. Fiat benlerin büyüklüğüne ve sayısına göre değişiyor. Muayenelerimiz ücretsiz

 22. Cevapla

  Benim yüzümde sonradan et benleri çıktı. Ve cok rahatsız oluyorum aldırmak istiyorum. Fiyat bılgısı alabılırmıyım

  • altankaran
   Cevapla

   Benleri radyofrekansla almaktayız. Fiat büyüklüğüne göre değişiyor. 0533 963 54 45 nolu telefona whatsapp üzerinden benlerin bir resmini gönderirseniz yardımcı oluruz.

 23. Cevapla

  Merhabalar hocam…yüzümde yaklaşık 10 tane ben var aldırmak istiyorum fakat iz kalır diye korkuyorum…birde fiyat konusunda bilgi alabilirmiyim…?tşk ederim..iyi çalışmalar dilerim..

  • altankaran
   Cevapla

   Benleri görmek lazım. 0533 963 54 45 nolu telefona resim gönderin whatsapptan, inceleyip dönüş yapalım.

 24. Cevapla

  Merhbalar koltuk altımda ve baldırımın alt kısmısnda ten rengimde et benleri bulunmaktadır ve bunları aynı gün içinde aldırmam mumkunmudur

 25. Cevapla

  Merhabalar..
  Yüzümde yaklaşık 15 ile 20 arası benlerim var.. Ben aldırmak istiyorum.nasil tedavi uyguluyorsunuz ? İz kalır mı? Fiyat ne kdr? Ve bu ben aldırma işlemini hangi aylarda yapılması daha uygundur

  • altankaran
   Cevapla

   Benlerde radyofrekans denen buharlaştırma yöntemini uyguluyoruz. İz kalıp kalmayacağı benin büyüklüğüne, derinliğine ve renk koyuluğuna göre değişir. Bunu işlem öncesi muayene sırasında söyleriz. Fiat’da ben tipi ve miktarına göre muayene sırasında belirlenir. Yılın her ayında ben alınabilir

 26. Cevapla

  Merhaba iyi çalışmalar
  Benim sütlü kahve doğum lekem var bunu , sildirmek istiyorum komiserlik sınavında bundan dolayı elendim , nasıl bir yöntem ile sildirebilirim

 27. Cevapla

  Merhabalar Yüzümde istemediğim rahatsız olduğum deri altı kahverengi benim var aldırmak istiyorum Büyük biraz Fiyatı ve iz Kalma olasılığını söylermisiniz

  • altankaran
   Cevapla

   Görmeden birşey söylemek mümkün değil. 0533 9635445 nolu telefona resim gönderin size dönelim

 28. Zahide kırmızıgül
  Cevapla

  Merhabalar hocam gözümün altında siyah ve kabarık ben var zamanla büyüdü vebazen kaşıntı yapıyor aldırmak istiyorum ama korkuyorum iz kalırmı ölüme yol acarmı yardımcı olur musunuz

  • altankaran
   Cevapla

   Görmeden iz kalıp kalmayacağını söyleyemem. Benin niteliği içinde patolojik tetkik gerekir

 29. Ali can yasar
  Cevapla

  Merhabalar. Vücudumda irili ufaklı çok sayıda et beni bulunmakta. Tek seansta en fazla ne kadar ben yok edilir

 30. Cevapla

  Merhaba, omzumda keloid var yani yatkinim. Yüzümde olan bir et benini aldırmak istiyorum. Keloid oluşmaması için bu yöntemi önerir misiniz acaba?

  • altankaran
   Cevapla

   Keloid yatkınlığınız varsa yüzünüzde oluşabilir. Alınırsa kortizonlu merhemler kullanılabilir ama keloid olacaksada ne yapsanız oluşuyor

 31. Fatih ilker güneş
  Cevapla

  Merhaba benim burnumda ben var daha önce hastanede konjental nevus tanısı kondu zararsızmış tekrardan sizde muayene olmama gerek varmı

  • altankaran
   Cevapla

   Bu tür naevusları radyofrekans ile alıyoruz. Gelirseniz 3-5 dk. da hallederiz

  • altankaran
   Cevapla

   Herhangi bir yaş sınırlaması yok. Kan sulandırıcı ilaç alıyorsanız veya diabetiniz varsa tahlil istiyoruz. Benlerin durumuna göre işlem sonrası patolojik tetkikte isteyebiliyoruz

 32. İbrahim sarıoğuz
  Cevapla

  Üst göz kapağında et beni var, görüşümü biraz rahatsız ediyor nasıl alınır?

Yorum Yaz

Hemen Ara
Yol Tarifi