• 0232 504 00 00
 • Atatürk Cad. No: 384/5 Alsancak, İzmir
 • Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 18:00

Bitkisel Yollarla veya İlaçla Benlerden Kurtulmak Mümkün mü?

Günümüzdeki modern yöntemler özellikle radyofrekans ve lazer tedavisinden sonra bitkisel yolla ve ilaçlara meyil azalmıştır. Çünkü bu yöntemlerle 1-2 dakika içinde benlerden kurtulmak mümkün olabilmektedir. Bazı benler kişiler tarafından sevilir ve kişi onu vücudunun bir parçası olarak görür. Bazı benler ise kişiler tarafından estetik olarak istenmez. Bunların deride iz kalmayacak şekilde alınması gerekir. bazı benlerde ise kanserleşme söz konusu olabilir. Bunlarında erkenden alınmasında yarar vardır. Günümüzde cerrahi müdahale iyi huylu benlerde terkedilmiştir.

 

Benin alınması sırasında benden kuşkulanıldığı zaman punç biyopsi denilen ufak bir parça alınıp tahlile gönderilir. Sonuç kötü gelirse o zaman cerrahi tedaviye başvurulur. Benlerin oluşup büyümesinde en büyük faktör güneş ışınlarındaki ultrovioledir. Benler boyutları büyüdükçe kişide rahatsızlık oluşturmaya başlar. Bazı kişiler bunu utanç kaynağı olarak görmeye başlar çeşitli doğal yöntemlerle benler tamamen yok edilemez. Ama bazı önlemlerle benlerin boyutlarının küçülmesi sağlanabilir. Genetik olarak ben yapısına sahip bireylerde benler alınmadan ortadan kalkması söz konusu değildir. Benlerin büyümelerinin önlenmesi veya et benlerinin enfekte olmasının önlenmesi amacıyla evde bazı tedbirler alınabilir ve uygulanabilir. Bunların başında güneşe çıkılacağı zaman kreminin kullanılmasıdır.

 

Bununla güneşin ultroviole ışınlarına karşı benler korunmuş olur ve boyutlarının artması önlenmiş olur. Akşamları benin olduğu bölgeye elma sirkesi emdirilmiş tamponla pansuman yapılması benin büyümesine ve boyutlarının küçülmesine neden olur elma sirkesinde asidik yağı bu bölgede hafifte olsa bir yanık oluşturur. Bu da vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirerek benin sınırlamasına neden olur. Bu amaçla sarımsakda kullanılabilir. Sarımsak ortadan ikiye bölündükten sonra bir parça nevüsün üzerinde sürtülür. Bu amaçla antibakteriyel özellikleri nedeniyle bal ve tuzda kullanılabilir. Tuzun fazla kullanılması cildi kurutabilir. Bu nedenle çok fazla kullanılmamalıdır.

 

Bu amaçla iyot tuzu tercih edilmektedir. İyot tuzu uyguladıktan sonra üzerine vazelin sürülür. Tahriş etmesi engellenir. Piyasada benleri yok eden krem diye bir sürü ürün pazarlanmaktadır. Bunların çoğu reçetesiz satılan ve sağlık bakanlığı onayı olmayan, merdiven altı ürünlerdir. Bunların tedavi edici özelliği çok sınırlıdır. Hatta bazıları geri dönülmez izlere neden olabilir. Eğer uygulanacaksa doğal yöntemler tercih edilmelidir. Benleri ortadan tamamen kaldıracak bir krem veya başka bir ürün yoktur. Ben tedavisinde günümüzde en iyi yöntem radyofrekans yöntemidir. Burada dokuyu buharlaştırma söz konusudur. İşlem 1-2 dakika sürer.

 

Hiç doğal yöntemlere başvurmadan ilaç içeriğini bilmediğiniz size zarar verecek merhemleri kullanmadan benlerde kurtulabilirsiniz. Birde su unutulmamalıdır. Hekim beni almadan önce bunun kötü huylu olup olmadığına bakar. Kuşkulanırsa önce biyopsi alır.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Yorumlar

 1. Cevapla

  Merhaba benim yüzümde önce açık renk olup sonra zamanla koyu kahverengiye dönüsen minik minik yuzeysel benler oluyor hâlâ olmaya devam ediyor ve şuan açık renkte bir sürü var onlarda diyerleri gibi koyu kahve olacaklar bundan çok rahatsizım maddi durumum da iyi deyil fiyatta yardımci olurmusunuz lütfen ..

 2. Züleyha Düzdaban
  Cevapla

  Et benleri köklü oldukları için radyo frekans işlemi ile alınabiliyor mu?

 3. Cevapla

  Yüzümde deri altı sonradan oluşan ve artan benler var. Bunlardan tamamen kurtulmam mümkün mü?

 4. Cevapla

  Benim burnumda sonradan ben çıktı.Yanlız burnunun tam ucunda olduğu için çok rahatsız oluyorum .Bununla dalga geçenler bile oluyor.Doğol yöntemler kullandım midemde kullandım ama bi çözüm olmadı ne yapabilirim lütfen yardımcı olabilirmisiniz

  • altankaran
   Cevapla

   O tür benleri RF ile buharlaştırarak alıyoruz. 5 dakikalık bir işlem.

 5. Cevapla

  Yüzümde birçok küçük küçük benler var ve rahatsız oluyorum bundan nasıl yardımcı olur musunuz

Yorum Yaz

Hemen Ara
Yol Tarifi