• 0232 504 00 00
 • Atatürk Cad. No: 384/5 Alsancak, İzmir
 • Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 18:00

HEMOROİD (BASUR) TEDAVİSİ

Hemoroitler anal bölgede bulunan ve kirli kanı taşıyan toplardamarlardır. Bunlar kan dolaşımını sağlarken aynı zamanda dışkılama sırasında bir yastıkçık şeklinde işlev görerek dışkılamanın rahat bir şekilde olmasını sağlar. Makat bölgesinde basınç çeşitli nedenlerle artarsa bu kan dolaşımı bozulur ve damarlar tıpkı ayaklardaki varisler gibi genişler ve hemoroitleri oluşturur. Bu oluşan hemoroitler çeşitli büyüklüklerde olabilir. Bazen 4. derece dediğimiz hemoroitler anüsten dışarı çıkabilir. Sarkan bu damarlar içindeki kirli kana bağlı olarak mor renktedir. Travmaya veya tahrişe maruz kaldıklarında delinir ve kanayabilirler.

Hemoroitler 2 grupta mütalaa edilir. İç ve dış hemoroit şeklinde isimlendirilir. İç hemoroitler kendilerini kanama ile belli ederler. Dışarıya çıkmazlar. Bunlar 1. ve 2. derece dediğimiz hemoroitlerdir. Dış hemoroitler ise makat dışındadır. Bunlarda da asıl belirti kanamadır. Kanamaya ek olarak kaşıntı, ağrı ve acı gibi yakınmalara da neden olmaktadır.

Çok çeşitli nedenler anal basıncı artırarak hemoroit oluşumuna neden olmaktadır. Kronik kabızlık, uzun zaman devam eden ishal nöbetleri, hamileliğin son trimestiri, uzun süre oturarak çalışma (ör: şoförler),baharatlı ve özellikle acılı yiyeceklerin sık ve çok miktarda tüketilmesi, karın içi basıncını artıran tümörler, bağırsak tümörleri hemoroide yol açan etmenler olarak sayılabilir.

Hemoroid (Basur) Hakkında En Fazla Merak Edilenler

Hemoroid İçin Hangi Doktora Gidilir
Hemoroid anal bölgedeki damarların hastalığıdır. Proktoloji uzmanına gidilir.

Korunma Yöntemleri Nelerdir?
En başta kabızlık ortadan kaldırılır. Acı yenmemeli ve günlük sedanter hayattan kaçınılmalıdır.

Nedenleri Nelerdir?
Anüs bölgesindeki basıncı arttıran her şey hemoroid yapar. Kronik kabızlık, hamilelik, fazla ıkınma, acılı yemekler.

Nasıl Teşhis Edilir?
Proktoloji masasında diz dirsek pozisyonunda yapılan muayene ile teşhis edilir.

Ameliyatsız Tedavinin Avantajları Nelerdir?
Erken günlük yaşama dönülür ve ameliyat komplikasyonları oluşmaz.

Hemoroitlerde ana semptom kanamadır. Özellikle iç hemoroitlerde başkaca belirti görülmez. Dış hemoroitlerde ise kanamaya, makat bölgesinde ağrı, taharetlenme sırasında ele meme gelmesi ve kaşıntı gibi yakınmalar eşlik eder. Yalnız bu belirtiler ile yalnızca hemoroide özgü değildir. Anal fissür, fistül ve apselerde de benzer yakınmalar olabilir. Bu da ancak muayene sonucu ayrılabilir.

Bayanlarda görülen hemoroitlerde bebeğin alt kısma baskı yaparak kan dolaşımını bozması etkendir. Ayrıca gebelikte annede oluşan hormonal değişikliklerde buradaki damarları etkiler. Ayrıca hamilelerde kabızlık önemli bir problemdir. Gün geçtikçe bebeğin kilo alması alt kısma baskı yapar hem de kalın bağırsak hareketlerini yavaşlatır.

Hemoroid (Basur) Evreleri

1.evre hemoroitler hasta tarafından fark edilmez. Anüsün 3-4 cm yukarısında görülür. Kanamalarla kendini belli eder. 2.evre hemoroitler ıkınma sırasında çıkar. Ikınma bitince içeri girer. Bunlarda da kanama ön plandadır. 3.evre hemoroitler dışkılama sırasında dışarı çıkar. Hasta ancak eliyle bunları içeri iter. 4.evre hemoroitler hep dışarıdadır. Bunlarda kanama, kaşıntı, ağrı ve ıslak makat gibi yakınmalar vardır.

Tanı genelde fiziki muayene ile konur. Diz-dirsek pozisyonunda yapılan anoskopide 1, 5 ve 9 hizalarında 3 adet büyük pake görülür.

Tedavide öncelikle kabızlık sorunu ortadan kaldırılmalıdır. Bunun için posa bırakan bir diyet önerilir. Hastalara 3 öğünden 1 öğünde sebze yemeleri, meyveyi bol tüketmeleri önerilir. Günlük aldıkları su miktarı en az 3 litre olmalıdır. Alkolden uzak durmaları ve acı yiyecekler yememeleri istenir. Her gün sabah akşam 10 dakika süre ile ılık oturma banyoları verilir. Lokal olarak uygulanan krem ve pomadlar yazılır.

Tedavi Yöntemi Nasıldır?

Tedavide ameliyatsız bir takım ofis tedavileri yapılabilir. Bunlarda ağrısız bölgede çalışıldığından ağrı olmaz. Bu amaçla 1.ve 2.derece hemoroitlerde lazer ile çöktürme ve band ligasyon yöntemleri uygulanabilir. Daha büyük 3.derece hemoroitlerde THD denilen atardamar bağlanması işlemi uygulanır. Çok büyük 4.derece hemoroitler cerrahi olarak alınır.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Yorumlar

 1. Cevapla

  Merhaba doktor bey ,makatımda acı ve kanama var tuvaletime çıkarken acı oluyor daha sonrasında acı ve iğne batması gibi sorunlar devam ediyor kanama oluyor daha önce doktor muayenesi oldum ve yaklaşık 2 haftadır anal krem ve hap kullanıyorum ama faydası olmadı

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Muayenelerimiz ücretsizdir, buyrun gelin detaylı bir inceleyelim. Krem ve hapla çözüm bulma şansınız yok. Muayene sonrası detaylı bilgi verebilirim.

  • Cevapla

   Hocam merhabalar bir haftadır tuvalete çıktığımda hem çıkarken makatım yanıyor hemde ihtiyacımı giderdikten sonra? Sizce sebebi ne? Kan yara gibi hiçbirşey yok.

   • Op. Dr. Altan Karan
    Cevapla

    Makat çatlaklarında yanma ve ağrı olur. Tedavi edilmezse kronikleşir. Yaptığımız tedavisi ile çok iyi sonuçlar alınmakta. İletişim numaralarımızdan arayın detaylı bilgi verelim.

 2. Cevapla

  Hocam bendede uzun süredir tuvalet sorunu var tuvalete girdiğimde büyük abdestimi yaparken makatımdan birşey girip çıkıyor elimle ellediğimde parça parça büyüklükte yastık gibi şeyler geliyor ishal veya dışkım yumuşak olduğunda o şey çıkmıyor kanamam Yok kaşıntı ve makatımdan ıslaklık geliyor sizce ne olabilir ? Bağırsak sarkmasımıdır ? Önceden bağırsak parazitim vardı iyileştim onunla alakası varmıdır ?

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Prolapsus dediğimiz makat sarkması anlatıyorsunuz. Bunun çeşitli şekilleri var. Tedavileride farklı. Muayene olmanız gerekir.

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Merhaba, asistanımın numarasıdır, Whatsapptan söylerseniz şahsi numaramı verir.

   • Cevapla

    Hocam merhaba ben Doğumdan sonra büyük aptestimi yapmakta çok zorlanıyorum sanki bi jiletle kesiyorlar gibi çıktıktan sonrada enkaz 12 saat acıçekiyorum yanma oluyo bunun sebebi nedir tedavisi varmıdır

    • Op. Dr. Altan KARAN
     Cevapla

     Sanıyorum Anal fissür dediğimiz makad çatlağı olmuşsunuz. Bunlarda ameliyatsız tedavi yapıyoruz. %90-95 sonuç alıyoruz.

 3. Cevapla

  Hocam Merhaba Bende 2013 Ten Beri Acı Çekiyordum 21 Nisan 2018 De Bi Hastanede Ameliyat Oldum Doktor Fıssür ve Çatlak Apse Yapmıştı Lazer Ameliyatla Aldık Dedi Çok İyi Geçmişti 4 Ay Sorunsuzdu Ama Eşimin Rahatsızlığı Dolayısıyla Hastanede 2 Gün Kuru Beslenmek Zorunda Kaldım Sıvı Yiyecekler Yiyemedim 3 Saat Hastane Önünde Taşta Oturmak Zorunda Kaldım Sonrası Bana Ölüm Gibi Geldi Agrım Olmaya Başladı Agrim Gecmiyor Ameliyat Eden Doktora Gittim Muayene Edip Bana Ameliyatta Sorun Yok Dedi Ama Bu Sefer Agrım İç Tarafta Gecer Dedim Ama Geccek Gibi Durmuyor proctol Fitil Kortos Krem Doixim Hap Verdi Kortos Kremi Sürdükten Sonra Dayanılmaz Yanma Ve Ağrılarım Oluyor Du Kullanmayı Bıraktım Onun Yerine Önceden Kullandigim Procto Glyvenol Krem ve Sandoz Sürüyorum Ve üç Hafta Geçti Agrım Geçmedi Işe Gidemez Oldum Ağrılardan Kendimi Sıktıgımda Dayanılmaz Agrım Oluyor Ne Yapmam Gerekiyor Hayatım Zehir Oldu Gene Hocam Bilgilendirir Seniz Sevinirim.

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   O bölgede yeni bir çatlak ve enfeksiyon olabilir. Gelin muayene edip gerekli tedaviyi yapalım. Muayenelerimiz ücretsizdir

 4. Muhammet Demirci
  Cevapla

  Sn. Hocam 4. Evre iç ve dış hemeroid hastasıyım. Kolonoskopi yapıldı sonuç temiz ancak Doktor cerrahi için uygun olmadığını belirtti. Kabız olmasam da fışkırır derecede ciddi kan kayıplarım olup Hemoglobin sayım 6.4 lere kadar düştü. 3 ünite kan verildi. Kanamam devam ediyor. Progtolog ve daflon kullanıyorum. Çaresizim ne yapmalıyım.

 5. Cevapla

  hocam meraba ben hasan yaklaşık 2 gündür bu acıyı çekiyorum ve durmadan büyüyor burun büyüklüğüne ulaştı giderekte büyüyor anlamadım ne yapmam gerek evin içinde yürürken yatağıma 10 dakkada anca gidiyorum oturmak için çok uğraş veriyorum büyük ruvaletimi yapmakta zorlanıyorum ve diğerleri gibi değil hiç yapamıyorum sanki ölcekmişim gibi geliyor bana

 6. Cevapla

  Merhaba. Benim hamilelik döneminde hemoroid problemim oluştu. Dışarıya doğru çıkıntılar oldu. Doğumdan sonra kanama ve acı bitti fakat çıkıntılar sarkmış bir şekilde kaldı ve adet dönemlerinde muhtemelen havasız kalmaktan şişiyorlar ve acı oluyor. Aldırmak doğru mu?

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Bu tür hemoroidler ya estetik amaçla yada bir şikayete neden olduğunda alınabilir. Hastaya bağlı bir durumdur. Alınma şekli ameliyatla olur

 7. Cevapla

  Iyi günler hocam ben doktora gittim bana catlak var dedi kolonoskopi istedi ben yaltiramam dedim 3 ay once rahim yumurtalık ameliyatı oldum suan ona hazir degilim bana ilac krem verdu hocam ben oturunca hiçbirşeyim yok gayet iyiyim biraz dolasmaya basliyayim evde hemem basliyo agri dayanilmaz agri nedir bu hocam illa ameliyatmi olucam bem daha yeni ameliyat oldum simdiden teskler

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Sizi kliniğimize bekliyoruz botulinum toksin ile sorunu çözeriz. Ayni zamanda fissür zeminide laser yapılarak zemindeki iltihap temizlenebilir.

 8. ali semercioğlu 5336460659
  Cevapla

  sayın hocam iyi günler olsun .ben yaklaşık 17 yıldır hemoroid hastasıyım.ilk başlangıcından bu yana bodur mahmut otunu kaynatıp içerek idare edip bu günlere geldim.(hiç doktora gitmedim korkudan) akraba ve arkadaş çevremde çok sayıda aynı hastalıktan olan var kimi ameliyat oldu kimi benim gibi çekiyor. ameliyat sonrası tekrar nüksedip eski duruma gelende var tamamen iyileşende oldu. hemoriodin iyi huylusu kötü huylusu (dişi ve erkek) olduğunu duydum muayene sonrası kötü huylu teşhisinde bulunursanız.nasıl bir yol izleyeceğim.yani aynı işlemleri belli bir süre sonra tekrar mı yaşayacağım? ben 60 yaşında ssk emeklisiyim açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim. esenlikler dilerim.

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Hemoroidde iyi huylu kötü huylu olmaz. Ama bazı hemoroidler barsak kanserinin belirtisi olabilir. En kısa zamanda muayene olmanızı öneririm. Kullandığınız otun içeriğini bilmiyorum. Ama hemoroidlerde artık çok modern yöntemler var. Çoğu hastada 10 dakikada çözüm buluyoruz. Gelin muayenelerimiz ücretsiz. Bakalım karar verelim. Selamlar

 9. Cevapla

  Hocam merhaba 7 buçuk aylık hamileyim bi kaç aydır çok acı çekiyorum agrisina dayanamayıp agladigim zamanlar oluyor makatta memelenme var ve disarda surekli..daflon ve doxium kullandım ayrıca kremlerde kullanmaktayım ama hiçbir faydasını gormedim doktor hem hemoroid hem catlak var doğumdan sonra alınması gerekir ilaçla tedavi olmaz dedi kliniginize gelsem gebelikte herhangi bişey yapabilir misiniz yoksa doğum sonrasını mi bekleyim

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Doğum öncesi birşey yapamayız. Oturma banyoları sırasında. Memeleri içeri itmeye uğraşın. Gebelik döneminde ağızdan ilaç almanızıda önermem. Doğum sonrası gerekli tedaviyi yaparız

 10. Cevapla

  Merhaba hocam benim bir sorunum var . yaşım 16 , kilom 120. Bu yaz ilk defa böyle bir kötü durum ile karşılaşmaktayım. Benim sorunum tatile gittiğimde yoktu fakat tatilden döndüğümde internet başında 2 3 saat oturduktan sonra popomda çok belirgin ıslanmalar oluyor . buna krem ilaç vb. Gibi çözümleri var mıdır? Veya başka çözüm yolları var mıdır?

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Krem veya ilaç çözüm olmaz, tedavi olmalısınız geç kalmadan hemoroidler derece derece olduğu için zaman geçtikçe ilerleyebilir. İletişim numaramızdan randevu alıp gelin bir detaylı muayene yapalım.

 11. Cevapla

  Hocam kolay gelsin ben bundan beş yıl önce hemoroid tedavisi yapmıştı antalyada kurtulmustum ama son iki üç gündür kaşıntı ufak ufak acılar çekmeye başladım bugün akşam ise branda makatimin dışında bir şişlik oluşmuş onu fark ettim daha 2 .3 saat öncesine kadar yoktu branda oluşmuş ben ismakinasi operatörü yum yardimci olursanız sevinirim gereken neyse yapalım hocam bunun tedavisi varmı

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Evet tedavisi mümkündür, 0232 407 19 54 bu numaradan randevu alıp kliniğime gelirseniz aynı gün tedavisi sağlanır.

 12. Cevapla

  Kalp hastasiyim.o yuzden özel ilaç kullaniyorum.3 yada 4 .evrede olabilir.size gelecegim.gelmeden once kesmelimiyim.tesekkurler

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Herhangi bir girişimden 1 hafta önce kesmeniz gerekir. Fakat kesmeden önce kardiyoloğunuza danışın

 13. Cevapla

  Meraba doktor bey benim hemoroid rahatsızlığım var doğumdan sonra oldu doğum yapalı 2 ay oldu ve hastaneye gitmekten korkuyorum aile sağlığına gittim hap verdi ilk başta kullandım iyi oldu ama sonra gene devam etti ağrısından bayılıyorum siz ne gibi tedavi önerirsiniz tesekkurler

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Görmek lazım. Ameliyatsız bantla bağlama veya laser tekniklerini kullanıyoruz. Selamlar

 14. Cevapla

  Hocam merhaba ben 8ay önce Doğum yaptım ve bende hemoroid çıktı gittiğim bi doktor ilaç verdi kullanıyorum hala ama hiç faydasını göremedim çok kaşıntı ve otururken ağrı oluyor birde makat dışında çok kuruluk aşırı derecede kaşıntı oluyor .birde çatlıyor bu da oturmamda inanılmaz rahatsızlık ve Ağrı yapıyor ne gibi bi tedavi uygulayabilirsiniz acaba

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Görmek gerekir. Hemoroidin derecesine göre laser veya bantla bağlama şeklinde tedaviler uyguluyoruz. Muayenelerimiz ücretsizdir

 15. Cevapla

  Makatta kanamam var açık renkli bir kan daha öncede olmuştu bu kanama ağrım sancım yok

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Makat kanamalarının en büyük nedeni hemoroidlerdir. Yaşınızı yazmamışsınız. İleri yaşlarda kolonoskopi yapmak gerekir. Gelin muayene olun. Muayenelerimiz ücretsizdir

 16. Cevapla

  Meraba. Benimde doğumda olmuştu. 7 yıl önce. Yeni bir bebegim oldu ve tekrarladı. Makatta 3 adet meme şeklinde. Kalp ilacı ile yapılan özel bir krem kullanmaya başladım. Ağrıyı acıyı kesmeye başladı. Ama bu durumu tekrar yaşamak beni çok etkiledi ve kesin çözüm istiyorum. Aynı şeyleri yaşamaktan bıktım. Çok büyük bi acı. Bebeğimi emziriyorum. Ameliyat olursa bebeğimi emdirmeye devam edebilir miyim. Edemezsem kaç gün sürer. Ve ameliyatta iyileşme sureci ne kasar. Durumum memeler dışarda ve bu doğumla üç oldu. Islaklık ağrı acı hepsi var. Ilaç tedavisi olumlu. Ama dediğim gibi onları artık hissetmek istemiyorum. Bana bilgi verirseniz sevinirim. Iyi çalışmalar

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   4.derece hemoroidleriniz var. Onlarda THD denilen damar bağlama yöntemini yada cerrahi tedavi uyguluyoruz. Muayene etmek lazım. Kullandığınız krem spazmı azalttığından kısmen yararlı olabilir. Ama baş ağrısı ve çarpıntı yapar. Ameliyat sonrası 1 ay ağrılı ve sıkıntılı bir döneminiz olur. Annelik göreviniz biraz aksar.

 17. Cevapla

  Hocam annemin kabizligi var uzun senedir. 1 senede 2 kez kolonoskobi oldu bisey cikmiyor ama acisi hic gecmiyor surekli kabiz ciktigi zamanda yanmasi oluyor saatlerce. Hemoroid disinda baska bisey olabilir mi veya ameliyatlik bir durumu varmi

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Annenizde sanıyorum fissür dediğimiz anüs çatlağı var. Gelin bakalım. Muayenelerimiz ücretsizdir

 18. Cevapla

  Hocam 4,5 Yaşında çocuğumun dışkılama sırasında Zorlanması,yanması, temizliği sırasında peçetede kan ve gün içerisinde kaşıntı olması ben de çatlağı düşündürdü Çocuk doktorumuz krem önerdi . Beslenmemize de dikkat edersek bu yöntemle geçebilir mi ? Yoksa size getirmeli miyim..?

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Çocuklardaki genelde kendiliğinden düzelir. Çocuk doktorunun önerileri yeterli. Selamlar

 19. Cevapla

  hocam mrb son 3 gündür malum bölgede nohut büyüklüğünde bir şişlik var hafif yanma yapıyor ilk kez böyle bir durumla karşılaştım acaba bu geçici bişey mi yoksa artık geri dönülmez bir yolamı girdim . tuvaletten sonra da hafif dışarı çıktı .

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Sanıyorum tromboze bir hemoroid oluşmuş. Onun içinde pıhtılaşma oluşmuş. Gelin 5-10 dakikalık bir tedavisi var. Halledelim. Selamlar

 20. Cevapla

  Merhaba 2,5 ay önce 4. Evreden hemoroid (klasik yöntemle )ameliyatı oldum doktorum bir basur memesini bıraktığını söyledi alırsam makatta darlık gelişir tuvaletini yapamazsn zamanla kaybolur bırakılan yer dedi ancak en ufak bir küçülme yok ayrıca ameliyattan sonra şişliği 1,5 ay sürdü bıraktığı memenin ve kanamam oldu. Kontrole gittiğimde 6 ay sonra tekrar ameliyat olmam gerektiğini dile getirdi doktorum. Bu bıraktığı meme dışarıda aynı ameliyat sancılarını çekmek istemiyorum lazer ameliyatı olmam mümkün mü? Ve aynı ağrılar olur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Görmeden birşey söylemek mümkün değil. Muayenelerimiz ücretsiz. Buyrun bakalım. Uygunsa geldiğiniz gün tedavide ederiz.

 21. Cevapla

  Hocam iyi çalışmalar benim sorunum makatta tuvalette ve sonrasında aşırı şiddette Ağrı ve şişlik genel cerraha gittim madur ilaçları verdi gönderdi inanın hiç bir şey farketmedi uygulamadığım bitkisel ilaç ot çöp kalmadı daha önce beşer sene ara ile iki sefer olmuştu fakat geçmişti bu sefer bir aydır agrıdan duramıyorum arasıra kanamada oluyor kabız falanda olmuyorum ne yapmalıyım hocam.

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Anal fissür veya fissür zemininde apse olabilir. Muayene etmek gerekir. Muayenelerimiz ücretsiz. Gelin teşhiş koyup gerekeni yapalım. Selamlar

 22. Cevapla

  Mrhb hocam ben 13 yıldır cekiyorum artik psikolejim bozuldu kurtulmak istiyorum yardımcı olur musunuz

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Merhaba, iletişim numaralarımızdan randevu alırsanız, muayene sonucunda size tedavi hakkında detaylı bilgi verilir. Hemoroid probleminizden tamamen kurtulabilirsiniz.

 23. ALP KARATAY
  Cevapla

  Merhaba Hocam ;
  çok uzun süredir hemoroid problemim var. Ancak son 2 aydır kanamada başladı. ve özellikle bu son 2-3 haftadır kanamanın şiddeti oldukça arttı. ve artık pantolonlarımdan bile kan çıkmaya başladı. Sanırım 4. evre dediğiniz olsa gerek ancak ameliyat korkusu bir hayli fazla bende bu hastalığa karşı. Sanal alemde ameliyat sonrası yazılan yorumlar beni oldukça ürpertiyor. Ameliyatsız bir çözümü varmıdır ???

  Saygılarımla…

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Geçmiş olsun. THD yöntemiyle ameliyatsız tedavi olabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan muayene için randevu oluşturun, detaylı inceleyelim.

 24. Mehmet ayan
  Cevapla

  Merabalar.benim hemoreitim 4.evre hem içerde hemde dışarda.ağrım sancım olmuyo fakat tuvalete oturunca hemen çift taraftan şişiyor dıtçık ezilerek çıkıyor eger birgün tuvalete çıkmazsam lavman kullanmak zorunda kalıyorum.tahminim makat içerde daralma var.en az 4 saat boyunca şişkinlik inmiyor otururken ve yürürken çok rahatsızlık veriyor.ameliyat olursam nekadar zamanda iyi olurum ve kalıcımı olucak iyileşmem

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   4. Evre hemoroidlerde çeşitli ameliyat şekilleri mevcut. Bunların iyileşme süreleri ve maliyetleri farklı. Muayene olmanız ve bunları karşılıklı konuşmamız gerekiyor. Muayenelerimiz ücretsizdir

 25. Cevapla

  hocam merhaba, benım dışarıda olan hemoroıdım var kanama yok ,ama çok acı yapıyor. ilaç fitil ve krem kullandığım sürece normale dönüyor ama kökten çözüm olmuyor. Amelıyat sonrası durum ne olur yenıden nükseder mi , ameliyat çözüm olur mu ? teşekkürler…

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Dediğiniz gibi ilaç, krem vs geçici çözümlerdir. En kesin ve modern çözüm tedavileridir. İletişim numaralarımızdan randevu alıp gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz, Problemden tamamen kurtulursunuz.

 26. Cevapla

  Merhaba hocam.Benim sorunum bir haftadır devam ediyor.Oruç nedeniyle şiddetli kabızlık oldu bende.Oruc tutmayı bıraktım.Fakat bir haftadır gaz yapmadan hemen önce kısa süreli bir ağrı gelip gidiyor.Tuvaletimi yaparken kanama falan yok. Şiddetli ve kısa süreli ağrı idrara çok sıkışık olduğumda gazımı çıkarmadan hemen ònce oluyor. Hocam bana ne önerirsiniz.Kolon kanseri olmuş olabilir miyim.

  • Op. Dr. Altan KARAN
   Cevapla

   Hemen en kötüyü düşünme. Gel muayene edelim. Muayenelerimiz ücretsiz. Fissür olabilir

 27. Cevapla

  Merhaba hocam
  Bende de doğum sonrası küçücük bir meme oluştu, çok önemsemedim ama zamanla büyüdü, geçen yıl doktora gittiğimde doktor bana ‘lale gibi hemoroidin’ olmuş dedi, fitil ve krem verdi ancak hiç bir düzelme olmadı. Estetik görüntü dışında hiç bir şikayetim yok, ağrı, kanama vs.. Ne yapmalıyım? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Estetik olarak sizi rahatsız ediyorsa eğer cerrahi olarak almak gerekir. Şu anda herhangi bir yakınmaya yol açmasa da ileride şikayete neden olabilir.

 28. murat incirkus
  Cevapla

  iyi günler hocam. ben 1 seneye yakın afyonda özel bir hastanede lazer hemoroid ameliyatı oldum. ameliyattan yaklaşık 20-25 gün sonra yine çok az kanama olmaya başladı doktora tekrar gittim endoskobi ile kontrol ettiler içerde çok az bir tahriş var dediler. ilaç tedavisi uyguladık. ama yine haftada 1 veya 2 kez kanama oluyor. bunun sebebi ne olabilir? tekrardan ameliyat mı olmam gerekir? nasıl bi yorum yaparsınız? teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Laserle hemoroid tedavisini 1. Ve 2. Derece hemoroidlerde uyguluyoruz. Daha ileri hemoroidlerde kanama devam edebilir. Onlarda THD denilen işlemi yapıyoruz. Muayene olmanız gerekir.

 29. Cevapla

  Benim 5 gundur aşırı kanama mevcut ama dısarda gorulen birsey yok hocam daha once gittin bisey cikmamıstı neden olablir ?

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   1. Ve 2. Derece hemoroidler dışarıdan görülmez ve kendini kanama ile belli eder. İç hemoroid olabilir

 30. Cevapla

  Hocam iyi akşamlar iki gün önce makatta bir acım oldu fakat gittikçe ağrım arttı anüs ile testisler arasına Dokunsan bile acı oluyor makat a dokunamıyorum bile kesinlikle makatın üstüne oturamıyorum geri te doğru iyice yaslanmadan kesinlikle oturamıyorum gece yatakta dönerken uyanıyorum yürürken bacaklarını ayırıp yavaş yürüyorum bu ne olabilir şimdiden teşekkür ederim

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Anal bölgede bir apse olabilir. Muayeneye gelin. Apselerin en büyük komplikasyonu fistüllerdir.

 31. Cevapla

  Merhaba hocam ben 4senedir hemoritim var arada kanama olurdu elime gelecek şekilde meme vermiş korkumdan dolayı bişey yapamıyorum bana bi akıl verin lütfen

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Hemoroid memeleri aniden tromboze olduklarında çıkar. Ağrı ve kanama yapar. Tedavisi gerekir. Muayeneye gelmenizde yarar var. Muayenelerimiz ücretsiz.

 32. Cevapla

  Merhaba hocam
  Benim 3.4 evre diye birşey kalmadı
  5 adet meme mevcut. yaşım 32 ve 19 yaşından buyana c3kiyorum.utanma duygusundan ılk zamanla doktora gitmedim.taki son evreye geldiğinde doktora gittim.elle muayene sonucunda 5 adet meme olduğunu ve 2 kez ameliyat olmam gerektiğini söyledi.korkumdan olmuyorum onunla yaşamaya devam ediyorum..tuvalet sonrası 2 saat ağrı çekiyorum sonrasında geçiyor.sislik iniyor.ama 2 saat uzanmam gerekiyor.
  Lâstik ıle boğma yöntemi var diye duydum varmi bu yöntem. Iyi calismalar

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Geçiş olsun, Lastik boğma sistemi 4. Derecede başarılı olmaz. Ama bazı pakelere THD yapılabilir. Muayene etmek gerekir. Selamlar

 33. Cevapla

  Hocam merhaba ben 19 yaşından beri hemoroit rahatsızlığı yaşıyorum. Şuan yaşım 30 yılda 2 yada 3 kere tekrarlıyor makat dışında şişlik oluşuyor ve dayanılmaz ağrım oluyor. Bu güne kadar hiç kanama yada ıslaklık olmadı sadece şişlik ve buna bağlı acı. Nasıl bir tedavi uyğulayabiliriz.

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Hemoroid derecesine göre laser,bandla bağlama veya atardamarın bağlanması işlemini uyguluyoruz. Muayeneye gelin. Muayenelerimiz ücretsizdir

 34. Cevapla

  Hocam bir gunde makat bolgemde sislik oldu doktora gittim doktor hemoroid dedi ve hemen cerrahi mudahaleyle aldi bu tur mudahale dogrumu

  • Op. Dr. Altan Karan
   Cevapla

   Sanıyorum tromboze hemoroid olmuşsunuz. Meslektaşımız uygun ve zamanında bir işlem uygulamış.

Yorum Yaz

2017 - Tüm Hakları Saklıdır. | Dijital Ajansı: Diji Seo

Hemen Ara
Yol Tarifi